Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
83 posty 61 komentarzy

Piotr Szelągowski

Piotr Szelągowski - Prawda czym jest? Li tylko oportunistycznym wygrywaniem subiektywizmów nazywanych spojrzeniem obiektywnym, po uprzedniej odpowiedniej obróbce...

Były Prezes Młodzieży Wszechpolskiej Roman Giertych mówi...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

I tak to zmienia się historia, poglądy i opinie...

 

Giertych, cóż… zmienił front… wychwala marsz prezydencki, inne gani…

“Giertych: Chwała panu prezydentowi za taki marsz” – to jeden z tytułów, mówiących o wypowiedzi osoby, która była po drugiej stronie barykady niejako:”Były szef Młodzieży Wszechpolskiej odniósł się również do marszu, który został zainicjowany przez jego byłą organizację.”
To cytat z materiału na Interii. W innym z kolei materiale snuje takie rozważania: “PiS wyprzedza PO w wyborach, ale nie ma większości ani koalicjanta. Prezydent powierza PO misję tworzenia rządu. Rusza więc akcja: oszukali nas, wygraliśmy, a PiS rządzi. I mamy 300 tys. ludzi na ulicach stolicy, a PiS zdobywa władzę.”

Wracając z kolei do materiału, z którego pochodzi pierwszy cytat. Na samym końcu określa Pan Giertych stosunek ONR do Żydów:
“Dodał również, że maszerowanie ramie w ramię z ONR (Obóz Narodowo-Radykalny) jest sprzeczne z tradycją i zwyczajnie durne, ponieważ ONR wprost nawiązuje do antysemityzmu.”
Cóż za pewność w ferowaniu osądów. Pytanie tylko, czy wnioskowanie jest niezawodne…

Cóż sobie można pomyśleć? Ano, wiele, bardzo wiele…

Dodam: nie jestem pewien czy MW i ONR koniecznie będą chciały być “zbrojnym ramieniem” PIS-u, a więc tylko takimi “żołnierzami” do wytracenia na arenie politycznej i na ulicach. Osobowość polityczna obu tych organizacji jest raczej dość daleka od osobowości politycznej socjalizującego PIS. Życzyłbym im tworzenia swoich opcji i rozwiązań politycznych w oddali od monotonnego programu politycznego PIS.
Ciągle słyszę zewsząd od różnych polityków i sympatyków PIS, że tylko tam u nich na zielonej trawce PIS-u jest miejsce dla patriotów. Tylko od polityków tej partii możemy liczyć na pomoc; kresowianie, narodowcy, patrioci niezrzeszeni, czy inni dobrze życzący Polsce.
Po prostu: PIS dąży do tego, aby znów nie dać nikomu wyboru podczas wyborów – i abyśmy znów musieli wybierać mniejsze zło…
Po drugiej stronie barykady jest zresztą to samo.
Ten mechanizm jest doskonale widoczny: szczucie się nawzajem, straszenie jednych drugimi: “a co to będzie, jak oni dojdądo władzy”; “a co to będzie, jak oni zostaną przy władzy”.
Dlatego wersja brzmiąca: “Wybierzmy zupełnie innych od jednych i drugich” – jest najzdrowsza. Na przykład; anarchistów i narodowców, aby zapełnić miejsce po obu biegunach.
Nie uważam, żeby to był zły pomysł. Przeciwieństwa zawsze doskonale się uzupełniają, a obecnie mamy raczej do czynienia z tą samą ekipą w innym odcieniu…
Ciekawe, kiedy w końcu ludzie zrozumieją, że cała ta zabawa w wybory, to nic innego, jak po prostu trzymanie władzy. Miejsce przy korycie – mówiąc językiem wiejskim. To, że raz się jest trochę z tyłu i z boku to nic. Ważne, że ma się dostęp do koryta.
I to się tylko liczy.
Dotacje płyną, dla wszystkich partii, które przekroczyły próg wyborczy. I o to chodzi.
A więc podczas wyborów pełna mobilizacja: co jest najlepszą metodą, aby oddano głos na daną partię? Pokazanie co by było (w sensie ultra negatywnym) jeżeli wygra ta druga…

Piotrek

Źródła cytatów:

Giertych: Narodowcy to idealny partner PiS

Giertych: Chwała panu prezydentowi za taki marsz


Dlaczego to zdjęcie dałem do ilustracji materiału? Oby nie była to nasza przyszłość: maksymy lądują na cmentarzu i pamiętamy o nich tylko od święta, raz na rok, tak samo jak o godle i innych wartościach, nie tylko narodowych, ale i tych ogólnoludzkich....

 

bezprzesady.pl/aktualnosci/giertych-coz-zmienil-front-wychwala-marsz-prezydencki-inne-gani

KOMENTARZE

 • fałszerze i filantropi
  Mówili na nich porządni chłopi
  A to zwykli fałszerze i filantropi
  Tu pokazuje że o rodzinę dba
  Za chwilę się w stronę PO pcha

  Mówili o nich porządni chłopi
  A ten wypadł jak Filip z konopi
  Jeszcze nie dawno na nich plwał
  Teraz by za nich duszę dał

  Porządni chłopi na nich mówili
  Lecz teraz się jakoś ześwinili
  Inny kierunek widać obrali
  Bliżej im tu gdzie jest socjalizm
 • @solfernus 20:50:21
  doskonałe.
 • @mili1 09:25:28
  też pozdrawiam- pomysł z single maltem super... http://bezprzesady.pl/aktualnosci/jakie-whisky-jest-najlepsze
 • bardzo dobre
  potrzeba więcej takich analiz dla dobra nas wszystkich a w szczególności patriotyczne nastawionym ludziom PIS okłamywanych przez Kaczyńskieo i sółkę
 • @Bania 18:30:56
  Podkreślam jednych, dlatego że zawłaszczają sobie prawo do bycia jedynymi słusznymi PATRIOTAMI, ale nie zapominamy o tych drugich którzy niewiele mają wspólnego ze słowem "Patriotyzm".
 • Giertych do domu!
  Zdrajco.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930