Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
83 posty 61 komentarzy

Piotr Szelągowski

Piotr Szelągowski - Prawda czym jest? Li tylko oportunistycznym wygrywaniem subiektywizmów nazywanych spojrzeniem obiektywnym, po uprzedniej odpowiedniej obróbce...

Mordować czy nie - życie poczęte a nie narodzone...?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Burzliwy, kontrowersyjny temat? Nie wydaje się... Albo płód ludzki jest człowiekiem, albo my nie jesteśmy ludźmi...

 

Morderstwa dzieci nienarodzonych – w czym problem? Komu zależy?

Chińczycy wg swojej tradycji opartej na filozofii ogólnie liczą życie dziecka od momentu poczęcia tj. narodziny + 9 miesięcy. Nasza kultura europejska do tej pory bada i kłóci się z tą oczywistością z jednej strony a z drugiej broni tego faktu.
Problem polega nie na udowodnieniu bądź nie kiedy powstaje człowiek (my jako ssaki nie przechodzimy różnorakich transformacji, z poczwarek chociażby) ponieważ to jest oczywiste, lecz na próbie przerzucenia środka ciężkości na wolność wyboru matki: mogę zabić swoje dziecko lub nie.
Zapomina się jednak, że decyzja o tym czy owo dziecko ma powstać narodziła się wcześniej, wtedy kiedy owa matka nie zdając sobie sprawy z konsekwencji podjęła decyzję o “dobrej zabawie w sex”.
Oczywiście inaczej ma się kwestia, kiedy kobieta jest zgwałcona. Nie chciała seksu, została do tego zmuszona często brutalnie…- osobiście uważam, że kary za gwałt są zbyt niskie.
Ten czyn to całkowity brak poszanowania dla ludzkiej godności, dla drugiej osoby. Kara powinna być tutaj współmierna z czynem. Np. rodzaj braku poszanowania dla godności sprawcy. Odbywanie kary więzienia w krytycznych warunkach: w przeszklonej celi, w której winny gwałtu jest nagi. Nieludzkie? Niemoralne? Cóż, dosyć mam “cackania” się z winnymi (zaznaczam: winnymi) przestępstw. Ci którzy trafiają do więzienia wiedzą ze stoi za nimi cały system specyficznej moralności UE który weźmie ich w obronę – ponieważ muszą mieć określone warunki w celach, wielkość itp. TO nie zniechęca do popełniania przestępstw.
Może dobrym sposobem jest to co było pokazane w filmie pt. “Kolonia karna”? Wyspa gdzie zrzuca się przestępców i niech sobie radzą…
Niemniej odbiegam od tematu.

Kobieta, która w wyniku gwałtu zaszła w ciążę może usunąć dziecko czy nie?
Człowieka, który został powołany do życia wbrew woli matki.
Ale…, człowieka.
W myśl logiki mówiącej, że od pierwszej chwili poczęcia mamy do czynienia z istotą ludzką, powołaną do życia nawet w ten sposób nie możemy dalej brnąć w nielogiczne zachowania i decydować o aborcji rozpoczętego życia ludzkiego.

Co w takim razie powinniśmy uczynić?
Powinniśmy objąć automatycznie z ustawy specjalną opieką przyszłą matkę dziecka.
Oczywiście, to powoduje określone ruchy legislacyjne i kontrolę, aby nie było “sprytnych” matek które zostały “zgwałcone” aby dostać przywileje należne takiej matce. Pamiętajmy, że zawsze musi wskazać gwałciciela. Niekoniecznie w sensie personalnym w końcu gwałt mógł być dokonany w ciemnym parku, niemniej porównanie genetyczne, zawsze pozwoli wyeliminować np. obecnego męża… Mogę założyć, że w przypadku działania takiego prawa, mogłyby być próby nadużycia.

Teraz trochę o ewentualnych warunkach takiej opieki.
Pełny darmowy monitoring lekarski stanu zdrowia pacjentki przez pełen okres prenatalny.
Specjalne przywileje: darmowy przejazd środkami komunikacji miejskiej, możliwość specjalnej opieki psychologicznej, całkowicie (w 100%) płatny urlop na okres dziewięciu miesięcy od wykonywanej pracy. Możliwość wyjazdu do specjalnego sanatorium, w którym matka będzie otoczona fachową i troskliwą opieką.
Po urodzeniu dziecka całkowite prawo do decyzji: pozostawienia go pod opieką państwa lub osób skłonnych do adopcji, lub drugiej możliwości wychowania samemu.
W drugim przypadku należy zapewnić matce przynajmniej przez okres pięciu lat specjalny parasol psychologiczny.

Czy tak by wyglądała dobra polityka prorodzinna?
Jak obecnie wygląda? Wygląda beznadziejnie.

W tej chwili preferuje się rozwiązania, które nie mają nic wspólnego z szacunkiem dla życia ludzkiego.
Pamiętajmy: jeżeli nie ma szacunku od momentu poczęcia, nie ma go też i później. To, co obecnie się dzieje, wyraźnie to pokazuje.
Nie ma szacunku dla osób pracujących – tak naprawdę niewolników systemu, pracujących za 1000 zł, czy 1350 zł w dziekanatach jako pracownice (z wykształceniem po studiach).
Podnosimy głosy w sprawie “za” lub “przeciw” obronie życia nienarodzonego. Zadajmy pytanie dlaczego wypowiadamy się tak lub inaczej?
W imię czego? Co nami kieruje? Szacunek dla Życia, jako takie, czy szacunek dla snobistycznego powiedzenia: “bo ja tak chcę, bo ja tak uważam” – z drugiej strony ta sama osoba będzie próbowała walczyć o szeroko pojęte wartości liberalno-demokratyczne mające na celu poprawę bytu ludzkiego…
Czy to nie kuriozum i zaprzeczenie?
Oczywiście, owa osoba znajdzie tysiące “za” swoim działaniom – które zawsze będą miały źródło w jej snobizmie, czy też, tak naprawdę ukrytej nienawiści do życia.
Trochę jak “EMO” ( Co to za ludzie – EMO) którzy nienawidzą siebie, za to że żyją…

Można znajdywać różne rozwiązania, które zawsze będą przeszkadzały osobom nienawidzącym życia i rodziny, osobom dla których żadne święta nie kojarzą się z rodzinną atmosferą i dlatego będą nastawały na życie ludzkie, już w formie zarodkowej. Z nienawiści do innych, może i do siebie…
Przykład: “taka kampania jest sprzeczna z wartościami europejskimi” to wypowiedź wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej, pani Viviane Reding odnośnie akcji adopcji dzieci niechcianych Można adoptować dziecko, które miało się nie urodzić…
Widzę tutaj tak wiele sprzeczności w działaniu agend UE, że naprawdę zastanawiam się nad ideą samej UE przez pryzmat obserwacji tego typu wypowiedzi…
Zmniejsza się przyrost naturalny, który ze względów ekonomicznych chociażby, jest dla państw świata istotny. Mydli się nam oczy, że na to miejsce można “wrzucić” emigrantów. Proszę spytać Niemców, Anglików czy Francuzów co o tym sądzą… Szczególnie emigrantach, którzy nie chcą się integrować i tak naprawdę więcej czynią szkody niż pożytku systemom funkcjonowania państwa: Mamy; zamiast wspierać politykę prorodzinną – przyjmować emigrantów: tak taniej?
I naprawdę nie jest to rasizm, czy faszyzm, jak usiłują nazywać (mylnie) te interpretacje oparte na obserwacjach w realu – organizacje lewicujące. Problem polega na tym, że owe organizacje tak twierdzą tylko ze względu na to, że ktoś inny śmie zakładać inaczej… – co ciekawe, zakłada tak na podstawie prawdziwych obserwacji… Lewicowe organizacje też są manipulowane…
Prawa człowieka, "moralność UE", – to zwykła zasłona dymna, nie mająca nic wspólnego z rzeczywistością. Rodzaj listka figowego do realizacji chorych idei tworzenia tego, co nie udało się w ZSRR i przyniosło zagładę milionom istnień ludzkich. UE chce makro-kultury wzorem komuny, komuny ogólno-europejskiej; tyle tylko, że inną metodą.

TO temat, który jest tak (celowo) zmanipulowany, że jego założenia dla wielu są niewidoczne.
Lepiej utrudniać wypowiedzi za życiem niż przeciw: Co z aborcją? Jak należy w Polsce protestować a jak nie…

UE ma integrować, a tymczasem w coraz większej ilości krajów budzą się ruchy narodowe, wręcz nacjonalistyczne. Broniące integracji NARODOWEJ, jedności NARODU. Litwa, Niemcy, kraje bałkańskie, poza UE: Ukraina, gdzie nacjonalistyczna partia Swoboda dostała się do parlamentu…
Dlaczego tak się dzieje?
Może jednak nie tędy droga, może jednak idee Habermasa o rządach eksperckich nie są trafione – ponieważ wybiera się ekspertów tylko z jednej “mańki”?
I to skrzywienie zaczyna mocno szkodzić społeczności narodowej państw UE.
Ale to inny temat chociaż w części zawiera pewne aspekty związane z problemem narodzenia się lub nie nowych RDZENNYCH obywateli UE tak jednak niepożądanych dla władz UE.
I to jest przeciwieństwo do pomysłu Hitlera z czasów II Wojny Światowej?:
PRAWDA W OCZY KOLE, Hitler RULLES !
Tym razem władza kontynentu postanowiła zupełnie odwrotnie: usuwamy rdzennych obywateli na rzecz uchodźców z innych krajów, tak naprawdę uchodźców ekonomicznych, których bardzo mały procent będzie starał się zintegrować, ponieważ ich celem jest wspomaganie swoich rodzin pozostawionych w krajach macierzystych…

Tu nie ma miejsca dla polityki pro-rodzinnej.
Na zachodzie z uwagi na dłużej działający system opieki społecznej wygląda to jeszcze nie najgorzej aczkolwiek dochodzą do mnie informacje z Francji że już lepiej traktuje się z założenia wielodzietne rodziny muzułmańskie niż analogicznie rodziny rdzennych Francuzów. TO samo w Anglii: tam otrzymanie większego mieszkania czy wręcz domu dla rodziny wielodzietnej np. hinduskiej to wręcz obowiązek państwa.
Polacy, którzy przeprowadzili się tam z całymi rodzinami też mają nie najgorzej. Znam takie przykłady wśród swoich przyjaciół. Większe, wygodne mieszkanie, domek…
To oczywiście przykład działania polityki prorodzinnej w wykonaniu starszych niż nasz systemów, które mają wypracowane pewne określone standardy.

U nas ich nie ma. Moim zdaniem najważniejsze dla naszego kraju obecnie – to właśnie właściwa polityka PRO- Rodzinna. Wspomaganie między innymi kobiet, które mogą zostać matkami, zachęcanie ich do godnego i ekonomicznie stabilnego wychowania swoich pociech.
Celem ma być dobrobyt w państwie. Jeżeli jednostka w państwie jest zadowolona, i z takich zadowolonych jednostek składa się całość obywateli kraju, nie ma w nim problemów.

Dlatego zamiast dawać zielone światło siłom proaborcyjnym, które z założenia budują stosunek do ludzkiego życia na braku szacunku do życia ludzkiego już u podstaw, należy zacząć zupełnie odwrotnie: Budować szacunek do każdego człowieka, od samego początku, tak aby w życiu dorosłym ten szacunek był wykształcony na najwyższym poziomie.
Nie jak w komunizmie czy socjalizmie gdzie z założenia indywidualność była wrogiem systemu.
I dlatego nie ważnym było jedno czy dwa czy dziesięć tysięcy istnień ludzkich. Lecz ważna była idea, dla której te istnienia ginęły… Kolej transsyberyjska czy inne czytaj: “szczytne idee” materialne (zapory, tamy, kopalnie, wyniki przodowników pracy…)

Teraz dobra materialne w sposób liberalny stają się celem, korporacje rządzą światem, a celem korporacji jest osiąganie maksymalnego zysku. Przeszkodą w dobrej pracy na rzecz korporacji jest rodzina. Dlatego tzw. “Krawaciarze” z reguły rodzin nie mają lub mają ale tylko wersję dwu-osobową. I tak dajemy się manipulować.
Aby zyski czerpali inni – i to nie tylko te materialne.
Duchowe również.
Czasami czytamy o szczęśliwych rodzinach pomniejszych bossów korporacji na świecie.
Ale tak naprawdę o tych prawdziwych bossach nic nie przeczytamy. Nie dowiemy się też ich nazwisk. Ponieważ oni są prawdziwymi władcami – za sprawą swoich nagromadzonych fortun.
I realizują swoje cele dalej.

A nam pozostają emocje na poziomie minimalistycznym.
Ponieważ to my mamy być tylko: “robolami” i naprawdę niewiele różni się “robol” w kombinezonie roboczym od “robola” w garniturze.
Tylko wyglądem zewnętrznym.
Epoka niewolników inaczej rozpoczęła się.
Czy jedyna droga do jej likwidacji to anarchia narodowa – wzorem Machno-republiki lekko zmodyfikowanej?

Czy w ogóle jest jakaś droga?

Piotr Szelągowski

 

źródło: bezprzesady.pl/aktualnosci/morderstwa-dzieci-nienarodzonych-w-czym-problem-komu-zalezy

KOMENTARZE

 • NIE WOLNO
  dzieci nienarodzonych, ale w moim swiatopoglądzie powód niemordowania jest zupełnie inny niż się powszechnie uważa. Nie ma on żadnego umocowania prawnego ani moralnego. Po prostu jako gatunek homo sapiens jesteśmy jeszcze bardzo słabo rozwinięci pod katem wiedzy o sobie samych. Bo zakladając, że badając genotyp płodu można byłoby okreslić cechy charakterologiczne osobnika dorosłego po urodzeniu, to można byłoby z czystym sumieniem wysrobać dajmy na to takiego tuska, albo seryjnego samobójcę. I nie byłby to grzech, lecz dobry uczynek.
 • proponuje zajac się juz dziecmi narodzonymi
  a nie tymi,ktore jeszcze na swiat nie przyszły
 • @alahinc 13:02:06
  Kolega lub koleżanka nie czytał/a uważnie lub nie pojął/a tego co napisane - temat SZCZEGÓLNIE dotyczy tych narodzonych ich etyki moralności celu istnienia i specyficznego działania zakładającego walkę z wszelkimi objawami indywidualnego decydowania w myśl zasady Życia - obrony tegoż - w każdym przejawie i formie jego.
  W sensie psychologicznym istoty problemu znaczącym jest pytanie o stan psychiczny kobiety po dokonaniu aborcji - znam takie które do dziś nie mogą sobie z tym poradzić - zaznaczam: zupełnie nie wierzące w cokolwiek...
  Jest to ewidentna krzywda na ich osobowości. Stworzenie takiego systemu aby każda kobieta komfortowo mogła urodzić i po urodzeniu zdecydować o tym co dalej - jest podstawą. Dla ich komfortu psychicznego i fizycznego. Nie, mówienie o tym że lepiej dla niej jest tak czy tak grając emocjami- bo ktoś chce zawłaszczyć sobie prawo do Twojego samodecydowania samostanowienia.
  A może ktoś chce bardziej zadbać o Twój komfort psychiczny jednocześnie przerzucając odpowiedzialność za wychowanie nie tylko na Twoje barki?
  To jest odpowiedzialne społeczeństwo i państwo.
  Biorące w opiekę w PEŁNI Matkę od początku do końca. A nie ułatwiające sobie życie namawianiem: "aborcjuj, zabij po problemie będziesz miała - ale przede wszystkim to my będziemy mieli spokój i mniejsze koszty. PRZEDE WSZYSTKIM: mniejsze koszty.
  A czy potem będziesz miała z tym problem- to już nas tak naprawdę nie interesuje... - mówi pokrętną drogą instytucja państwa w tym kraju.
  Mój pomysł jest bardo kosztowny ale też bardzo bierze pod uwagę człowieczeństwo - traktuje kobietę z pełną godnością i opieką. I jednocześnie porusza wiele innych aspektów z poza pogranicza problemu aborcji o czym jest napisane w materiale dość dobitnie jak sądzę.
 • ------aborcja -towarzyszy człowiekowi od ZARANIA jego dziejów
  ---- i nikt i nic TEGO NIE ZMIENI !!!! CELIBAT -zbrodnia przeciwko człowiekowi / jego biologii !! USANKCJONOWANA w imię Boga -----
 • @policjant łapówkarz 12:56:19
  a nie lepiej dać mu szansę ?
 • @
  To sprawa trudna, usuniecie ciąży gdy zaczyna się kształtować układ nerwowy czyli coś co sprawia, że płód czuje ból wydaje się być bestialstwem ale czy zniesienie bardzo wczesnego płodu do trzech tygodni może miesiąca to nie jest coś innego?
 • autor
  panie Piotrze -BAZĄ BAZ tych "wykwitów" degeneracji jest BRAK POSZANOWANIA GODNOŚCI KAŻDEJ OSOBY LUDZKIEJ, ja jednak nie widzę światełka w tunelu z naszej strony...jedynie modlitwa do Stwórcy o miłosierdzie nad ludzkim upadkiem
 • O gwałcie wg autora
  "Pamiętajmy, że zawsze musi wskazać gwałciciela. Niekoniecznie w sensie personalnym w końcu gwałt mógł być dokonany w ciemnym parku, niemniej porównanie genetyczne, zawsze pozwoli wyeliminować np. obecnego męża… Mogę założyć, że w przypadku działania takiego prawa, mogłyby być próby nadużycia."

  Czasami gdy czytam takie teksty o gwałtach mam jednak wrażenie ,że przynajmniej część mężczyzn nie powinna się na ten temat wypowiadać.Jak niby "zawsze wskazać gwałciciela" ? Bo jak nie wskaże to gwałtu domyślnie nie było? Jak ma wskazać gwałciciela kobieta otumaniona pigułką psychotropową ? Jak ma wskazać gwałcicieli sponiewierana kobieta gwałcona i bita nocą przez bandę gnoi - po smrodzie wódy i niemytego ciała ma ich poznać? A o tym ,że mąż bydlak też potrafi gwałcić to autor nie słyszał ? Jak Pan będzie "szukał materiału genetycznego skoro kobieta była gwałcona w stanie nieprzytomności? U wszystkich mężczyzn w okolicy? A o zastraszaniu ofiar gwałtów Pan coś słyszał ?
  darmowa komunikacja publiczna i pełnopłatny urlop rekompensatą za gwałt przeciągnięty do 9 miesięcy ? Nie no , jaja jakieś zwyczajnie. A to sanatorium to jakoś lebensbornem pachnie , czyż nie?
 • @Verbal 14:40:48
  Proponuję podać mądrzejsze rozwiązania - uwielbiam takie krytyki bez podania innych rozwiązań - krytyka dla krytyki ponieważ krytykowany tekst nie pasuje do poglądów krytykującego. Dość żałosne.
  Ponadto należy dokładnie i uważnie przeczytać Cały tekst a nie wyrywać z kontekstu.
 • @piano 23:45:57
  i to jest smutne.... - BRAK POSZANOWANIA GODNOŚCI KAŻDEJ OSOBY LUDZKIEJ....
 • @Ultima Thule 16:50:28
  o właśnie!
 • @Piotr Szelągowski 23:42:15
  a co to jest godność osoby ludzkiej? samemu.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031