Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
83 posty 61 komentarzy

Piotr Szelągowski

Piotr Szelągowski - Prawda czym jest? Li tylko oportunistycznym wygrywaniem subiektywizmów nazywanych spojrzeniem obiektywnym, po uprzedniej odpowiedniej obróbce...

Wypowiedzi Kaczyńskiego i Ziobry na czyj młyn woda?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jedni twierdzą ze to hołd wiernopoddańczy inni że po prostu ukłon w stronę kolegów z byłej partii. Jak zwykle zdania są podzielone…

 

Lider SP Zbigniew Ziobro jak interpretują jego wypowiedź politycy PIS – kajał się…: Jarosław Kaczyński zapędził w kozi róg Zbigniewa Ziobrę
To pierwsza wersja…

Druga wersja samego Ziobry:Jarosław Kaczyński chciał utopić Solidarną Polskę? Zbigniew Ziobro: wyrzucił nas za burtę

I trzecia wypowiedź: Kazimierz Marcinkiewicz: Kaczyński jak ojciec marnotrawnego syna

Nie wydaje się mi jednak aby coś to zmieniło. Kaczyński jako „wszech” prezes utracił poparcie, zaufanie i rekomendację w wielu środowiskach prawicowych. Nie jest już gwarantem zwycięstwa, a zaledwie trwania…PIS-u. O reprezentacji prawicy w ogóle nie musimy mówić.
Wiele środowisk czeka na właściwego lidera prawdziwej prawicy. Prawicy, której celem będzie pomoc dla Polski i Polaków, a nie ciągłe gry i przepychanki w swoim gronie, ponieważ władze nie chcą ustąpić ani na jotę. To nie jest fair w stosunku do wyborców, a członkowie partii, okazuje się, że są stłumieni i ograniczeni do mówienia tylko „Tak”, jedynemu właściwemu mistrzowi ceremonii.
Dlatego (nie tylko moim zdaniem) wystąpienie Kaczyńskiego niewiele zmieni, może teraz, przez parę tygodni, coś dziać się będzie, kilka rozmów zakulisowych… się odbędzie. BO odbyć się musi. Trochę negocjacji…
Jednak niezadowolenie z działań prezesa jest też w samych szeregach tego jeszcze ciągle przy nim trwającego, PIS-u. Nie mówiąc już o wyborcach…
Ziobro rozpoczął budowę innego zupełnie przyczółka prawicy niż autorytarne, konserwatywne, PIS-owskie trwanie w monolicie tragedii smoleńskiej, która już naprawdę zaczyna męczyć młode grupy społeczne. I nie tylko…Powiedzmy sobie szczerze, niewiele zmienimy a nie zajmowanie się tematem gospodarki, ekonomii, spychanie problemów z dnia codziennego na plan dalszy w imię katastrofy smoleńskiej nie wyjdzie nikomu na dobre. Tak naprawdę jest to większej klasy temat zastępczy, podczas gdy nasza gospodarka sunie po równi pochyłej…

Młodzi mają dość. Młodzi chcą szansy na życie takie jakie jest na zachodzie. I to ma zapewnić rząd, który mam nadzieje jak najszybciej zastąpi skompromitowane obecne władze. Ministrów którzy nie znają swoich resortów i próby przepchnięcia przepisów których nie chcemy (ACTA).

Wiele mądrych słów padło w artykule Andrzeja Gelberga, szczególnie porównanie rozmowy Sikorskiego z Churchillem: „to co się stało, już się nie odstanie” źródło: Andrzej Gelberg o katastrofie i premierze Tusku

Zajmijmy się w końcu dążeniem do dobrobytu państwa polskiego a nie przepychankami.
Usuńmy niekompetentne rządy i zacznijmy coś budować.
Pamiętajmy jedno: poprzednie wybory zostały przegrane właśnie dzięki prezesowi. Jego oponenci sprytnie wykorzystali budowaną przez lata niechęć społeczną do niego i tylko dlatego zwyciężyli. Co odbije się negatywnie na nas. Widać to i po ACTA, i po podwyższeniu wieku emerytalnego, działaniach ograniczających wolność mediów i nie wiadomo czym jeszcze. Upór nieomylnego prezesa w trwaniu na stanowisku paradoksalnie doprowadził do wykorzystania jego osoby przeciw samemu sobie.
Wiadomo, że Polacy głosuję nie za kimś, tylko PRZECIW komuś. I tak właśnie wyglądały nasze ostatnie wybory…
Co jest bardzo przykre i smutne. Ale jeszcze bardziej przykre jest to, że prezes zupełnie nie chce o tym wiedzieć…

Młodzi w Polsce z kolei oczekują na rządy eksperckie, osób niezaangażowanych politycznie lub mało zaangażowanych, ale specjalistów; takich, którzy będą coś robić dla dobra naszej gospodarki, ekonomii, poprawy życia.
I prawdę mówiąc mi jest obojętne, kto będzie u władzy, byle lepiej w tym kraju się żyło, aby nie była to ciągła walka o przetrwanie.

Jak widać obecny rząd nie zapewnił nam tego. Czy prezes PIS jest w stanie nam to zapewnić? Poza rozwiązywaniem(a w każdym razie próbą rozwiązania, trwającą zapewne całą kadencję)tragedii smoleńskiej? Obawiam się, że nie…
Chcę dobrej i godnej przyszłości dla moich dzieci, maszerowanie na wojnę (nawet słuszną) z wszystkimi dookoła nie jest dobrym pomysłem.
do tego dochodzi unikanie tematów związanych z nacjonalizmem na Ukrainie, a wyolbrzymianie tematów związanych z Białorusią…
Jakoś nikt, kto wraca z tego kraju nie twierdzi, że jest to okropna i straszliwa dyktatura zniewalająca ludzi i umysły, raczej dokładnie odwrotnie, a znam trochę osób tam podróżujących…

NA koniec; sentencja która powinna przyświecać politykom kontaktu…:
Największym zwycięzcą jest ten, który wygrywa wojnę przed jej rozpoczęciem…

Piotr Szelągowski

źródło: www.bezprzesady.pl

KOMENTARZE

 • Antypatrioci???
  Coraz więcej antypolaków, antynarodowców i antypolaków, ujawnia się na naszych patriotycznych portalach??? Zakamuflowani, fałszywie zatroskani, rzucają zakamuflowanym w szeleszczacych papierkach gównem, w każdy, choćby najmniejszy, przejaw szansy na uzyskanie niepodległości, nie chodzi mi już o prezesa i PIS!!! Tutaj, autor, świetnie wpisuje się w tą retorykę, ukrytego pod płaszczykiem świętego spokoju i rządów fachowców, opluwania patriotów i ludzi dla których Naród, Bóg, Honor, Ojczyzna, są najświętrzym nakazem??? Dość mamy tej retoryki, na kanałach telewizyjnych, gdzie gówno przykrywa się jeszcze większym smrodem i smaruje się wazeliną, by wlizgnęło się do każdego tępego, tchórzliwego umysłu, by później pisać i powielać te brednie o jakimś tam państwie, bez polityków, ciepłej wodzie, i o wojnie o której mówił TUSK, Jarosław Kaczyński mówi, że żadnej wojny z powodu zbrodni jednego człowieka, nie będzie, Obracanie kota ogonem, i powtarzanie, propagandy w reżimowej tV, nie przystoi na tym portalu??? Puknij się pan w łeb??? Pomyślał pan, dlaczego w telewizji nie było manifestacji w sprawie TV Trwam z 21 kwietnia, było tam przecież ponad sto tysięcy ludzi??? Jak pan chce ciepłej wody, to odkręć pan kurek i nie zabieraj głosu, bo inaczej jest pan zwykłym trolem, ta notka jest czystym tego dowodem??? Tak, przeczytałem ją w całości!!!
 • @balsam 12:26:06Bezkonkurencyjni w patriotycznym werbaliżmie byli konfidenci i prowokatorzy bermanowscy.
  JULIA BRYSTYNGIER Nawet wyselekcjonowala i wykreowała hierarchów. "Antypatrioci" nie mieli szans a teraz mają jeszcze mniejsze gdyż wladca POPiSowo gebelsowwskich kręgów podejrzeń i gruntowego ziobrohaka na koalicjantów domagających się realizacji obiecanych reform i kwestionujących naszość wojny z Irakiem a nawet groźnych dla lizbońskiego współojcostwa i warszawskiej nie a nawet ratyfikacji traktatu UE wykorzystany został do sprofanowania Wawelu.
 • Ziobro , to zalosny karierowicz !
  Bardzo zalosny jest ten Ziobro , ktory dla kariery , poniza sie do tego wrecz stopnia , ze nawet idzie zebrac o poparcie do tych , ktorzy jeszcze nie tak dawno , odsadzali go od czci i wiary , jak np. TVN24 , czy Monika Olejnik , ktora rowniez ostatnio w swoim programie pt. " Kropka nad i " z dnia 23.04.br. , przeprowadzajac wywiad ze Z. Ziobra , po prostu zapedzila go w tzw. przyslowiowy kozi rog ! Krotko mowiac , dokumentnie go osmieszyla i zrobila z niego balona ! Wil sie , jak piskosz , az zal bylo patrzec , ale ja go nie zaluje ! Dla kariery nie dosyc , ze sie skundlil i zeszmacil , to jeszcze , co gorsza stal sie draniem , bo atakuje PiS i osobiscie Jaroslawa Kaczynskiego , czyli partie i czlowieka , ktorym zawdziecza swoja kariere polityczna !
 • @Piotr Szelągowski
  "PIS-owskie trwanie w monolicie tragedii smoleńskiej, która już naprawdę zaczyna męczyć młode grupy społeczne. I nie tylko…Powiedzmy sobie szczerze, niewiele zmienimy a nie zajmowanie się tematem gospodarki, ekonomii, spychanie problemów z dnia codziennego na plan dalszy w imię katastrofy smoleńskiej nie wyjdzie nikomu na dobre. Tak naprawdę jest to większej klasy temat zastępczy, podczas gdy nasza gospodarka sunie po równi pochyłej…"


  Wręcz przeciwnie, od wyjaśnienia sprawy smoleńskiej i odniesienia się do niej, zależy pomyślność gospodarcza Polski. W przeciwnym razie Polska będą rządziły tylko przypadki smoleńskie. Kto tego nie dostrzega, nie bardzo rozumie i politykę i ekonomię.
 • @Autor
  "Młodzi mają dość. Młodzi chcą szansy na życie takie jakie jest na zachodzie. I to ma zapewnić rząd, który mam nadzieje jak najszybciej zastąpi skompromitowane obecne władze. Ministrów którzy nie znają swoich resortów i próby przepchnięcia przepisów których nie chcemy (ACTA)."

  Jeśli tak dalej będzie szło, to i tzw. wymarzony Zachód nie będzie żadną szansą. Trzeba umieć po prostu patrzeć dalej. Zachód nie jest żadnym modelem, tym bardziej, że jego "dobrobyt" został zbudowany na łupieniu i doprowadzaniu do upadku gospodarek innych państw, jak Grecja, Hiszpania, Portugalia, nie mówiąc o Polsce i innych z byłych "demoludów". Bo trzeba tutaj wnikliwie pytać o to, kto doprowadził gospodarkę Polską do takiej zapaści, likwidacji wielu gałęzi przemysłu? I nie trudno dostrzec, że były to tylko nieudolne rządy, choć ten "rząd" jest wyjątkowo antypolski. Nie chciałby budować dla Polski dobrobytu tak, jak buduje go Zachód, kosztem innych i za cenę krzywdy wyrządzanej innym. Rozwój taki prędzej czy później doprowadzi do upadku takie państwa i takie gospodarki. Trzeba budować swoją przyszłość oparto na etyce i moralności. A że Zachód tego nie czyni, świadczy chociażby odrzucenie odwołania się w Traktacie Lizbońskim do wartości chrześcijańskich. Na jakich zatem wartościach Europa buduje swoją „przeszłość”?

  "Zajmijmy się w końcu dążeniem do dobrobytu państwa polskiego a nie przepychankami.
  Usuńmy niekompetentne rządy i zacznijmy coś budować."

  A jak to zamierza Pan zrobić?

  "Pamiętajmy jedno: poprzednie wybory zostały przegrane właśnie dzięki prezesowi. Jego oponenci sprytnie wykorzystali budowaną przez lata niechęć społeczną do niego i tylko dlatego zwyciężyli."

  Proszę zatem wskazać tego, kto w tej sytuacji poprowadzi pewniej do zwycięstwa?

  "Wiadomo, że Polacy głosuję nie za kimś, tylko PRZECIW komuś. I tak właśnie wyglądały nasze ostatnie wybory…
  Co jest bardzo przykre i smutne. Ale jeszcze bardziej przykre jest to, że prezes zupełnie nie chce o tym wiedzieć…"

  Ulega Pan sugestii jaką od 2005 roku rozsiewa patria ogłupiania (po) społecznego.

  "Młodzi w Polsce z kolei oczekują na rządy eksperckie, osób niezaangażowanych politycznie lub mało zaangażowanych, ale specjalistów; takich, którzy będą coś robić dla dobra naszej gospodarki, ekonomii, poprawy życia."

  Młodzi jak najbardziej mają słuszne życzenia, ale nie znają realiów. Takie jesz niestety prawo natury. Nie młodość sama jest przyczynkiem do sukcesu, trzeba nade wszystko doświadczenia i wiedzy popartej wieloletnim stażem w życiu społecznym, politycznym i gospodarczym. Nie ulegajmy ułudzie, bo młodość na pstrym koniu jeździ.


  ..."takich, którzy będą coś robić dla dobra naszej gospodarki, ekonomii, poprawy życia."

  Nie wiem, czy Pan zauważył, iż mówi Pan tylko o ekonomii. A gdzie jest kultura, patriotyzm, wartości wyższe. To na właśnie wmówiono, że ekonomia jest wszystkim. A tymczasem długie dzieje wykazują, że pokój uzależniany od ekonomii przeradza się w wiecznie niekończącą wojnę ekonomiczną. Trzeba zatem troszczyć się przede wszystkim o to, aby bardziej "być" zamiast więcej "mieć".

  "I prawdę mówiąc mi jest obojętne, kto będzie u władzy, byle lepiej w tym kraju się żyło, aby nie była to ciągła walka o przetrwanie."

  A takie stwierdzenie zawiera fundamentalny błąd. Obojętność rodzi obojętność bylejakość rodzi tylko bylejakość. Tutaj trzeba stawiać na ludzi sprawdzonych i godnych naszego zaufania, bo tylko takim może prawdziwe chodzić o nasze dobro i dobro wspólne.

  "Chcę dobrej i godnej przyszłości dla moich dzieci, maszerowanie na wojnę (nawet słuszną) z wszystkimi dookoła nie jest dobrym pomysłem."

  Ależ tutaj się nikt nie wybiera z nikim na wojnę. O czym Pan mówi. Czyż nie jest raczej tak, że jedni uwikłanie w dziwne interesy i układy najchętniej rezygnują z suwerenności Polski, a drudzy chcą ją zachować? A przecież zachowanie własnej suwerenności nie jest wypowiadanie czy też prowadzeniem jakiejkolwiek wojny z nikim ni przeciw komukolwiek. Kto Panu to wmawia? Czyż nasza pomyślność nie zależy od naszej suwerenności? Przecież Pan jako osoba też posiada własną suwerenność, której nie zamierza nie bronić, albo chciałby z niej na koszt innej osoby czy osób zrezygnować. Tak samo i społeczność suwerennych osób czyli Naród i państwo też tego nie chcę i nie mogą, nie wolno im, bo inaczej będą niewolnikami. Proszę zatem nie powtarzać antypolskiej propagandy.
  Jeśli nie Polska, to kto zapewni Panu i pańskich dzieciom rozwój i bezpieczeństwo?

  "Największym zwycięzcą jest ten, który wygrywa wojnę przed jej rozpoczęciem…"

  Tak, ta sentencja jest bardzo mądra i ładna. I trzeba się zawsze jej trzymać.

  Pozdrawiam
 • @balsam 12:26:06
  Popieram całkowicie pańską opinię. Poniżej uczyniłem to o wiele łagodniej, ale Pan trafił w samo sedno sprawy, które ja tak samo widzę.
  Bardzo mądry komentarz!
  Pozdrawiam
 • @Adalbert 22:03:18
  ..."nawet idzie zebrac o poparcie do tych , ktorzy jeszcze nie tak dawno , odsadzali go od czci i wiary , jak np. TVN24 , czy Monika Olejnik ,"

  Tak to właśnie wygląda, a Monika Olejnik daje mu jeszcze przy tym porządki w skórę. Dziwię się, że zaszedł aż tak daleko, aż do ministra sprawiedliwości.

  "Dla kariery nie dosyc , ze sie skundlil i zeszmacil , to jeszcze , co gorsza stal sie draniem , bo atakuje PiS i osobiscie Jaroslawa Kaczynskiego"...

  I to jest największy problem. Brak jakichkolwiek merytorycznych argumentów, tylko plucie na odległość. Doprawdy żenujące. Takim ludziom trudno doprawdy zaufać.
 • Czyj młyn ? Wiadomo.
  Nie trzeba wylewać intelektualnych potów, aby odpowiedzieć na pytanie, które stawia Autor. Własność młyna jest grupowa. To spółka do wspólnych geszeftów, przekrętów, moralnej demolki, ogólnego bajzlu, etc. bez żadnej odpowiedzialności. Wachlarz właścicieli jest szeroki. Od popaprańców, poprzez lewactwo wszelkiej maści, sprzedajnych koniczynkowców, do pogrobowców przewodniej nieboszczki, agentów tajnych, jawnych i dwupłciowych. Większość udziałów należy bez wątpienia do perusłonecznej partii miłości. Teraz pytanie, kto tą wodę puścił. Odpowiedź brzmi - prezes Ziobro. Dlaczego ? Pan Ziobro przerobił element wypowiedzi prezesa Kaczyńskiego "wracajcie" na korek od balii z wodą i go wyciągnął. Uznał to "wracajcie" za atak na niezawisłość własnej partii, za próbę kaperstwa i choć z pewnym opóźnieniem, postanowił bronić własnych okopów. Reakcja jest dość zabawna, zwłaszcza po tym, co powiedział pod pomnikiem Piłsudskiego w sobotę. I potem już poleciało. Bieg po wszystkich jedynie słusznych środkach masowego przeczyszczenia udrożnił jedynie wypływ wody ze zbiornika. Strumień nie dość, że się okazał skuteczny dla pracy młyna, to jego siła ma tendencję wzrostową. Pan Ziobro mimowolnie zawiązał "joint venture" ze spółką "Geszeft 1000-lecia", która teraz, w ramach gratisu, dostarcza wodę bez ograniczeń. I o to chodzi panie Ziobro, właśnie o to. Zmajstrował Pan taką maskirowkę dla czwartkowych wyczynów churału ludowego, której nawet w pijackich zwidach nie spodziewał się główny księgowy prywislańskiego kraja, o mojżeszu ludolemingów nie mówiąc. Żenada, panie Ziobro. Tornister na plecy i z powrotem do szkoły.
 • Wyzysk
  Co dalej z aferą solną , czy ci cwaniacy zostali , lub zostaną pociągnięci do odpowiedzialności karnej . Tyle lat karmili nas tymi odpadami . PO karmi nas jeszcze gorszymi odpadami .

  Szanowni Państwo .27.03.2012r. w Brukseli na Skarbku w polskim kościele Św. Elżbiety odbyła się o godz. 19 uroczysta Msza Św. za ofiary katastrofy smoleńskiej . Byłem na tym spotkaniu i z dużym zainteresowaniem wysłuchałem wystąpienia Pani Marty Kaczyńskiej , Pana Posła Macierewicza i innych zaproszonych gości .

  Związki Zawodowe zebrały 2 000 000 podpisów , a ja mówię ze Związki Zawodowe mogą mieć poparcie 8 000 000 głosów ludzi i tyle samo nadziei na lepsze jutro , czy tego właśnie rząd się boi . Ludzie chcą tylko godnie żyć , otrzymywać godną zapłatę za ciężką pracę . Pytanie w sprawie referendum było i jest bardzo dobre . To jest wotum nieufności dla rządów Pana Premiera Tuska . Tam pod Sejmem stali przedstawiciele wszystkich Central Związkowych . Czy polski rząd potrafi wsłuchać się w głos Narodu . To zwykli ludzie pracy są fundamentem tego naszego wspólnego domu . Martwi mnie postawa PSL , bo Naród to także jest polska wieś , bo Naród to jest polski Kościół , bo Naród to są górnicy z kopalni " Wujek " Bo Naród to są polscy stoczniowcy 70 i 80 roku .Wiele milionów ludzi żyje w skrajnej biedzie , czy Pan Tusk tego nie widzi . Czy o taką Polskę walczyliśmy .

  Wystąpienie Pana Premiera w sprawie referendum emerytalnego było żenujące . Panie Premierze , mówi Pan nam że Polacy żyją coraz dłużej . Przeprowadzano różne badania . To ja zapraszam Pana Premiera Tuska , Pana Premiera Pawlaka , Pana Ministra Rostowskiego , Pana Posła Rokitę , zapraszam na polskie cmentarze . Proszę tam się udać i poczytać sobie , tam znajdą Państwo prawdę na temat długości życia polaków . Dojdą Panowie wtedy do wniosku że 60% tych ludi powinno jeszcze pracować . Rak dziesiątkuje nasze rodziny . Tu na Podlasiu , ale chyba i nie tylko , nie ma chyba rodziny której ten problem by nie dotyczył . Jest to tylko przykład jednej z wielu chorób , bardzo poważnych chorób . To wstyd że PSL podpisało się przeciw referendum . Panie Premierze za kilkanaście lat 70% napisów na nagrobkach będzie brzmiała tak : żył , żyła 55 , 60 , 67 lat , Ci uczciwi ludzie pracowali do śmierci , tylko szkoda że nie zdążyli skorzystać z dobrodziejstwa bycia emerytem .  Szanowni Państwo .

  Żyjemy dobie komputeryzacji i łatwego dostępu do środków masowego przekazu . To dobrze że obywatele mają dostęp do tych środków . Pozwala to na obiektywne spojrzenie i wyrobienie sobie opinii na różne tematy .

  To jest wywiad z Prof. Krzysztofem Rybińskim z ubiegłego roku . Co dalej z tą sprawą , minął już prawie rok .

  "Obecna praktyka rządzenia PO jest groźna dla Polski"

  22 cze 11, 07:55 Jacek Nizinkiewicz / Onet

  Krzysztof Rybiński, fot; Filip Limaszewski/Agencja Gazeta
  - Bełkotem można określić narrację gospodarczą PO w minionych 3 latach. Bełkotem można określić obecne dokumenty rządowe, które dotyczą finansów publicznych. Bełkot to obecna polityka innowacji w Polsce. W niedawno opublikowanym raporcie o innowacyjności polskiej gospodarki pokazaliśmy, że mimo wydania 10 mld euro środków unijnych na wzrost innowacyjności w Polsce, innowacyjność radykalnie spadła w minionych 5 latach. Przepalenie bez sensu 10 mld euro to dopiero jest bełkot. Program PO nie istnieje, a obecna praktyka rządzenia PO jest po prostu groźna dla przyszłości Polski - powiedział prof. Krzysztof Rybiński. Ekonomista stwierdził również: "W programie PiS dostrzegam pomysły dobre dla Polski, na przykład propozycje nowych reguł tworzenia prawa, deregulację, propozycję stworzenia funduszu przyszłych pokoleń z dochodów z gazu łupkowego czy renegocjację celów unijnej polityki ochrony klimatu, która jest zabójcza dla Polski. Ale w kwestii finansów publicznych i innych kluczowych spraw gospodarczych program PiS jest pełen ogólników, więc nie wiemy, co się tak naprawdę za tymi ogólnikami kryje".
  Z Krzysztofem Rybińskim - doktorem habilitowanym nauk ekonomicznych, rektorem Uczelni Vistula - rozmawia Jacek Nizinkiewicz
  Jacek Nizinkiewicz: Czy złożył Pan pozew przeciwko rządowi Donalda Tuska za OFE?
  Prof. Krzysztof Rybiński: Podpisy są cały czas zbierane na stronie www.pozwij-rzad.pl, mamy już ponad 7000 chętnych, którzy chcą dołączyć do pozwu zbiorowego. Teraz czekamy na zaskarżenie ustawy do Trybunału Konstytucyjnego, co powinno mieć miejsce niebawem. Jeżeli Trybunał orzeknie o niezgodności ustawy z Konstytucją, wtedy złożymy pozew, pierwszy pozew "naród przeciw rządowi", i będziemy dochodzić odszkodowania.
  - Czego Polacy mogą spodziewać się po zmianach w OFE?
  - Zmiany, które wprowadził rząd w systemie emerytalnym, mają cztery podstawowe negatywne skutki: po pierwsze - obniżają nasze emerytury w przyszłości, po drugie - tworzą w ZUS taki mechanizm jak funkcjonował w Bezpiecznej Kasie Oszczędności Grobelnego w 1990 roku, tak jak wtedy obiecują odsetki, których nie będzie jak spłacić; po trzecie - pozwalają ukryć przez obywatelami ponad 200 mld złotych długu publicznego w ciągu 10 lat; po czwarte - dają rządowi mnóstwo gotówki na bieżące wydatki, co pozwala na kolejne odłożenie w czasie koniecznych reform.
  - Może Pan już dzisiaj powiedzieć, jakim naciskom był poddawany przez rząd za krytykę w sprawie OFE? W wywiadzie dla "Wprost" mówił Pan: "W mojej karierze trzykrotnie rządzący interweniowali u mojego pracodawcy ze skargą na mnie. Wiem, że niektórzy moi koledzy ekonomiści też byli poddawani naciskom. Rozmawiałem niedawno z osobą wysoko postawioną w swojej instytucji. Po bardzo niepochlebnej wypowiedzi tej osoby względem rządu, przedstawiciel polskiego rządu wysłał list do właścicieli tej firmy za granicę z żądaniem, żeby z tą osobą zrobić porządek. To są praktyki stosowane przez polityków, w tym również Platformy Obywatelskiej'. Nie podawał Pan żadnych konkretów, przez co Pańska wypowiedź, z całym szacunkiem, może brzmieć jak blef. Jakim naciskom poddawała Pana PO?
  - Jest oczywiste, że nie podam publicznie konkretów dotyczących osób trzecich i mojej rodziny. W moim przypadku były osobiste naciski, żebym przestał krytykować rząd w postaci rozmowy z jedną z kluczowych osób z otoczenia Tuska, ponadto różne instytucje są ostrzegane przez ludzi związanych z PO, żeby nie współpracowali ze mną, że to jest w rządzie źle widziane. Poza tym powstają artykuły, które próbują mnie oczerniać, czego przykładem był niedawny tekst w "Polityce". Nie wiem, czy tekst powstał "na zamówienie", ale jest to kolejna forma nacisku. Ja do tego przywykłem, w ciągu minionych 15 lat różni przedstawiciele różnych rządów próbowali skarżyć się na mnie do właścicieli instytucji, w których pracowałem, ale zawsze bezskutecznie. Dlaczego? Dlatego, że moja krytyka jest do bólu merytoryczna i oparta na faktach. Dlatego tak boli!

  - Jak Pan ocenia politykę gospodarczą rządu Tuska - rządu, który jako jedyny w Europie poradził sobie z kryzysem finansowym?
  - Rząd sobie z niczym nie poradził, żaden element pakietu antykryzysowego nie został zrealizowany. To gospodarka sobie poradziła, mimo żenującej nieudolności tego rządu. Jak można w warunkach 4-procentowego wzrostu gospodarczego doprowadzić do 110 miliardowego deficytu w finansach publicznych? A co będzie, jak przyjdą chudsze lata? Jaki wtedy będzie deficyt w finansach publicznych? Każda rodzina to rozumie, że jeżeli zarabia miesięcznie 5 tysięcy netto a wydaje 10 tysięcy, to po jakimś czasie skończy się limit na karcie kredytowej i banki odmówią dalszego kredytu. A rząd Tuska tego nie rozumie, on chowa długi pod dywan, w ciągu 10 lat planuje schować około 300 mld złotych.

  Szanowni Państwo , to jest mój lis do wszystkich ludzi dobrej woli . Od prawie już 6 miesięcy piszę do Polityków , Kościoła , Sejmu , Senatu i wielu innych instytucji pozarządowych . Ludzie są zaniepokojeni tm co się dzieje na rynku pracy i kierunkiem polityki obecnej koalicji .
  Czy Polska jest krajem sprawiedliwości społecznej , raczej nie . Ale powinna być jakiaś granica przyzwoitości . Polityka obecnej koalicji , nie zabezpiecza żywotnych interesów ludzi pracy . Czy w Polsce musi zawsze dojść do tragedii , a potem dopiero do rozmów . Pan Premier mówi że ta reforma emerytalna nie dotyczy ludzi po 50 roku życia . Ile procent z tej grupy ludzi otrzyma taką emeryturę , która zabezpieczy im spokojną starość . Może 30% , reszta nie będzie miała nawet na podstawowe opłaty . Dużo ludzi z tej grupy nie ma jeszcze wypracowanego wieku emerytalnego i to z przyczyn nie zależnych od nich .
  Szanowni Państwo , czy polski rząd przejmuje się tym , że ludzie nie mają za co żyć . Co ludzi obchodzą te mistrzostwa , te mecze , jak nie ma co do garnka włożyć . Może te miliony trzeba było wydać na inne cele .....Ostatnio w jednej ze stacji telewizyjnych Redaktorzy rozmawiali na temat Grecji . Zastanawiali się , jak Grecy mają żyć za te 500 czy 750 euro , w przeliczeniu na złotówki to wychodzi średnio od 2500 zł do 3500 zł + różne dodatki . Mówili też jak Polacy mają żyć za 2500 zł , a ja pytam jak żyć za 1000 zł . Związki Zawodowe zbierają podpisy w sprawie referendum o emeryturach . Należy tylko pamiętać że emerytura zależy w znacznym stopniu od naszych zarobków i od okresu składkowego . Proszę mi powiedzieć jaką emeryturę dostanie taka Pani Kasjerka pracująca w sieci handlowej Carrefour czy Auchan zatrudniona na 3/4 etatu , a dlaczego na 3/4 etatu , to pytanie należy skierować do pracodawców , dlaczego naruszają prawa pracownicze . Jaką emeryturę może mieć taka Pani Kasjerka jeżeli ma ona na rękę 4 zł .. Mówi się że mamy niż demograficzny , że społeczeństwo robi nam się coraz starsze , to prawda . Młodzi ludzie wyjechali za chlebem , rozjechali się po całej Europie . Tam się rodzą polskie dzieci , tam dorastają , zdobywają wykształcenie i tam pracują . Praca , mieszkania , właściwa polityka prorodzinna . Jeśli to załatwimy to możemy być spokojni o nasze emerytury , i wcale nie musimy pracować do 67 roku życia . Jak Pan Premier chce ,to niech sobie pracuje nawet do 80 roku życia . Rząd Pana Tuska nic nie zrobił żeby zapobiec tej złej sytuacji , w jakiej są dzisiaj miliony obywateli . Szanowni Państwo , listy o podobnej treści wysłałem do kilku znanych Polityków . Kancelaria Pana Prezydenta w odpowiedzi na mój list przyznała że , cyt. " Podnoszone kwestie dotyczą różnego rodzaju nadużyć , patologii i innych nieprawidłowości występujących przy prowadzeniu działalności gospodarczej i zatrudnianiu pracowników (w tym nieprzestrzeganie prawa pracy) są znane Panu Prezydentowi . Jednakże rozwiązanie przedstawionych problemów i spowodowanie ograniczenia występowania bądź całkowitej likwidacji tych nieprawidłowości wymaga współdziałania różnych instytucji (m.in. Państwowej Inspekcji Pracy , prokuratury , sądów) oraz zmian w przepisach prawa (np. zaostrzenia kar) . Należy również pamiętać , że politykę społeczną państwa kształtuje przede wszystkim rząd oraz parlament , który uchwala odpowiednie ustawy zgodnie z wolą większości parlamentarnej . Dlatego zasadnicze zobowiązania dotyczące rozpatrzenia poruszonych kwestii oraz zajęcia stanowiska ciążą na organach rządowych , przede wszystkim na Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej " . Szanowni Państwo , czasy są trudne , nastroje społeczne są złe . W Sejmie są projekty ustaw w sprawach bardzo istotnych , dla wielu milionów obywateli . Tylko ścisła współpraca wszystkich Partii Politycznych , Sejmu , Senatu , Związków Zawodowych ,pozwoli na szybkie zakończenie prac nad tymi ustawami .
  Szanowni Państwo, expose Pana Premiera nie napawa zwykłych ludzi pracy zbytnim optymizmem .. Oczywiście Pan Premier poruszył kilka istotnych tematów , ale Pan Premier zapomniał chyba że Polska to jest nasz wspólny dom . Pan Premier mówi nam o jakimś łataniu dziur w dachu , o jakimś dociepleniu ścian . To wszystko jest oczywiście ważne , ale Pan Premier niech pamięta , że fundamentem tego naszego wspólnego domu są miliony zwykłych ludzi pracy , pozostawionych samym sobie . Tym ludziom trzeba pomóc już dzisiaj , nie jutro , bo jutro fundamenty tego domu , mogą nie wytrzymać tego ciężaru . Czy ktoś policzył dokładnie , ile ludzi w Polsce pracuje na te tak zwane umowy śmieciowe , czy czasowe i inne , które nie zabezpieczają żywotnych interesów ludzi pracy . Wyczytałem w internecie że może tu chodzić nawet o 8 000 000 obywateli .. Problem dotyczy wielu grup zawodowych żyjących na granicy ubóstwa . Za ciężko przepracowany miesiąc ludzie dostają grosze . W dzisiejszych czasach jeśli człowiek dostaje 4 czy 5 zł na rękę to na prawdę potrzebny jest cud , żeby dożyc do następnej wypłaty . Potrzebna jest ustawa , która ureguluje poziom najniższych stawek godzinowych . Obserwując ostatnie wydarzenia , można odnieść wrażenie że o kimś w tym Kraju zapomniano . Jeśli Pan Premier chce budować ten nasz dom , to niech zacznie , ale od fundamentów . Polacy są już zmęczeni tymi kłótniami politycznymi . Polsce potrzebny jest teraz spokój , bo czekają nas teraz trudne lata . Dzisiaj nie ma , ani wygranych , ani przegranych . Moim zdaniem ten kto dobrze wsłucha się w głos narodu i pozna jego biedę , to nie musi się martwić o głos wyborców . Moim zdaniem ten kto dobrze wsłucha się w głos narodu i pozna jego biedę , to nie musi się martwić o głos wyborców . Szanowni Państwo , Panu Prezydentowi Wałęsie za to co zrobił dla Polski należy się szacunek . Jak bardzo trzeba Polaków upodlić , żeby wyszli na ulicę i upomnieli się o swoje .Te umowy śmieciowe krzywdzą setki tysięcy zwykłych ludzi . Stawki godz. na Podlasiu ale chyba i nie tylko to czysta kpina . Sejm powinien jak w najszybszym czasie uchwalić nowe stawki a szczególnie chodzi mi o pracowników sezonowych (drogowcy,budowlańcy,zakłady przetwórstwa owocowo-warzywnego i wielu innych ) dla tych ludzi zimą nie ma pracy .. A jeśli chodzi o te wielkie sieci handlowe typu Carrefour czy Auchan i inne , to jest już dno jeśli chodzi o płace . Byłem ostatnio w jednym z tych sklepów i spytałem wprost panią kasjerkę ile ma na rękę, odpowiedziała 4 zł . Ile godz. muszą te panie i panowie kasjerzy pracować żeby cokolwiek zarobić .Te sklepy to jest obcy kapitał (Francja) który bardzo dobrze i perfidnie działa na terenie naszego Kraju .Władze miasta mówią nam że oni dają nam miejsca pracy , zmniejszając tym samym bezrobocie. Ok , ale nie za 4zł. Albo niech zrobią coś z tymi stawkami albo niech rozbierają te sklepy i wywożą do Francji . Przynajmniej polscy przedsiębiorcy i handlowcy odzyskają swoich klientów .
  Szanowni Państwo , napisałem taki krótki tekst , proszę posłuchać . O czym myślą dzisiaj ludzie , co im spędza sen z powiek , może to: Polska to jest mój dom , w którym jest ciemno , bo odcięto prąd za nie zapłacone rachunki . Polska to jest mój dom , w którym jest zimno , bo odcięto ogrzewanie . Polska to jest mój dom , w którym słychać płacz chorego dziecka , bo nie ma za co wykupić mu lekarstw . Polska to jest mój dom , w którym jest tylko jeden dzień radosny , to jest dzień wypłaty . Polska to jest mój dom , w którym panuje smutek , to jest tydzień po wypłacie . Polska to jest mój dom , który potrzebuje cudu , bo jak jeszcze przeżyć trzy tygodnie do następnej wypłaty . Sejm to też jest nasz dom , może tam ludziom żyje się trochę lepiej . Chciałbym jeszcze powiedzieć że bardzo dobrze pamiętam rok 70 i 80, to były trudne czasy i oby już nigdy nie wróciły . Zwracam się do Pani Marszałek , z prośbą do Polskiego Sejmu , żeby Polski Sejm pamiętał o tych zwykłych ludziach , którzy własnymi rękoma budują nasz wspólny dom i którzy to ludzie w 1980 roku zrobili dla Polski bardzo wiele . 10 października 2011 r. w liście do Pana Prezydenta , prosiłem żeby zwrócono uwagę na narastające problemy na rynku pracy . Jak bardzo to jest niebezpieczne , mieliśmy już nie raz okazję przekonać się w przeszłości . Rząd nie może tego odkładać na potem . Na wiosnę Związki Zawodowe zapowiadają akcje protestacyjne . Dlaczego Pan Premier nie rozmawia ze Związkami Zawodowymi , z opozycją . Kiedy była ostatnio publiczna debata na temat obecnej sytuacji na rynku pracy , dlaczego media tak mało o tym mówią . Za kilkadziesiąt dni są piłkarskie mistrzostwa . Ciekawi mnie , co Pan Premier zrobi , jak przez Kraj przetoczy się nie fala meksykańska na stadionach , a fala strajków na ulicach miast . Ja też jestem kibicem , i wolałbym jednak tą meksykańską falę .. Piszę o tym wszystkim , bo tak zastanawiam się , co może zrobić jeden człowiek , może niech zrobi cokolwiek . Nie można tego tak zostawić , za dużo biedy jest już do o koła .. Na jakim etapie są prace nad projektem ustawy o płacy minimalnej , co dalej z tymi umowami śmieciowymi , ustawą emerytalną . Ciekawi mnie Państwa opinia na te tematy . Pozdrawiam , życzę Państwu zdrowia , a dla Polski lepszego jutra . roman mirosławski . Białystok . Bruksela .

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031