Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
83 posty 61 komentarzy

Piotr Szelągowski

Piotr Szelągowski - Prawda czym jest? Li tylko oportunistycznym wygrywaniem subiektywizmów nazywanych spojrzeniem obiektywnym, po uprzedniej odpowiedniej obróbce...

Demonstracja w Poznaniu pod konsulatem Węgier

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dziś o 12.00 miała miejsce pokojowa demonstracja pod konsulatem węgierskim w Poznaniu. Zebrało się kilkadziesiąt osób w tym, kresowianie. Swoją obecnością zebrane osoby wyraziły poparcie dla niezawisłych, narodowych działań na Węgrzech.

 

Jak sądzę w tym co dzieje się na Węgrzech, Nie chodzi o dezintegrację Unii, chociaż pewne mechanizmy gospodarcze i ekonomiczne pokazują, że nie do końca samej Unii Europejskiej wychodzi wspólnota interesów różnych państw praktycznie w każdej sferze. Tymczasem sfera jaką Węgry uznały za ważną, sfera niezależności politycznej od Unii, postawienia na integrację z rozróżnieniem (bardzo wyraźnym) cech i walorów narodowych, okazuje się najbardziej drażliwa.
Prezes UPR dr Bartosz Józwiak wygłosił krótką mowę informującą o celu demonstracji, a następnie odczytał „List do przyjaciół; Węgrów”, w którym między innymi była mowa o wielowiekowej przyjaźni między naszymi narodami. Padły daty: 1848 rok; powstanie narodowe na Węgrzech, 1920; wojna polsko-rosyjska, 1939; pomoc naszym uchodźcom po klęsce wrześniowej, 1956; wspieranie narodu węgierskiego w walce z komunistycznym uciskiem.

Mini fotoreportaż z demonstracji.

bezprzesady.pl/aktualnosci/pokojowa-demonstracja-w-poznaniu-przed-konsulatem-honorowym-wegier

 

List do Przyjaciół-Węgrów

 

 

 

Drodzy węgierscy Przyjaciele!


 

W tych wielkich i trudnych dla Waszego narodu i państwa dniach przesyłamy Wam wyrazy naszej solidarności i przyjaźni. Solidarność Polski i Węgier ma długą i niezawodną tradycję. Polska była z Wami w czasie powstania narodowego 1848 roku. Byliśmy po Waszej stronie, odmawiając ratyfikacji traktatu z Trianon. A Wy wspieraliście naszą walkę z najazdem sowieckim w 1920 roku, a potem przyjmowaliście polskich wygnańców po najeździe niemiecko-sowieckim w roku 1939. Po katastrofie wojennej, mimo braku niepodległości, wspieraliśmy Waszą walkę o niepodległość w czasie wielkiego powstania 1956.To wspólne dziedzictwo jest naszą siłą i zobowiązaniem.

Wierni tej tradycji przekazujemy wyrazy uznania dla działań, jakie podjęliście dla odrodzenia Waszej Ojczyzny. Wasza nowa Konstytucja ma jednak znaczenie nie tylko dla Węgier, wskazuje zasady ważne dla nas wszystkich, dla wszystkich narodów Europy: wolność, zasady cywilizacji chrześcijańskiej, suwerenność i tradycję narodową, prawo do życia i prawa rodziny, potępienie komunizmu.  Dzieło, które podjęliście, służy dobru wspólnemu całej Europy, a szczególnie skrzywdzonym przez komunizm narodom naszego regionu Europy Środkowej. Byliśmy i będziemy razem.


 

Prezes Unii Polityki Realnej

Dr Bartosz Józwiak

 

Przemówienie Prezesa UPR dr Bartosza Józwiaka pod konsulatem Węgier

KOMENTARZE

  • Pomoz Wegrom
    Pomoz Bratankom w trudnych chwilach! – jedz na wakacje na Wegry!!!
    Namow swoich przyjaciol na wakacje na Wegrzech w 2012 roku. Polacz przyjemne z pozytecznym

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930