Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
83 posty 61 komentarzy

Piotr Szelągowski

Piotr Szelągowski - Prawda czym jest? Li tylko oportunistycznym wygrywaniem subiektywizmów nazywanych spojrzeniem obiektywnym, po uprzedniej odpowiedniej obróbce...

Ukraińscy nacjonaliści wypowiadają wojnę?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Atak z granatnika na polską placówkę konsularną w Łucku.

Oczywiście znów jest mowa o prowokacji – to stara śpiewka ukraińskich polityków.

Może i była to prowokacja – jednak muszę o tym napisać jako manipulacja medialna – ponieważ nikt dosłownie nikt z polityków polskich i ukraińskich nie bierze pod uwagę nacjonalistycznych elementów na Ukrainie.

Jest to zachowanie wielce niepokojące – ponieważ wskazuje pewne ograniczenie logiczne w analizie zdarzeń.

Nie znając sprawców powinno się brać pod uwagę kilka możliwości w tym te najbardziej prawdopodobne. Zaraz po ew. moskiewskim tropie, drugi wyraźny to nienawidzący Polski i Polaków nacjonaliści ukraińscy bezpośrednio czerpiący ze zbrodniczej ideologii Doncowa i jego wykonawców: Bandery Szuchewycza i innych.

Szczególnie pełne nienawiści i innych negatywnych aktów działania miały miejsce po zeszłorocznych działaniach mających na celu upamiętnienie zbrodni Ludobójstwa dokonanej przez nacjonalistów ukraińskich z różnych ugrupowań – min. OUN-UPA.

Motyw jest aż nadto widoczny. A same działania nacjonalistów ukraińskich są znane z braku logiki i kierowania się impulsywną nienawiścią etniczną, rasizmem, skrajną formą nacjonalizmu; szowinizmem i opieraniu się na wzorcach nazistowskich. Nie mając dowodów na sprawstwo trzeba brać i ich pod uwagę.

Zagrożenie jest oczywiste – nacjonaliści mogą teraz działać wszystko zwalając na domniemanych Rosjan.

Idealny scenariusz do włączenia prześladowań Polaków jeszcze żyjących na Ukrainie.

Dodam: Przykład manipulacji- wina stwierdzona, jednak winny w myśl ogólnego trendu „zwalania” wszystkiego na Rosję, właśnie tak czyni.

bezprzesady.com/aktualnosci/ukrainscy-nacjonalisci-wypowiadaja-wojne-atak-z-granatnika

ps

Nawet dziś spotkałem ingnoranta, który oglądając programy publicystyczne w TV (nie wiem jakiej), dorabiał różne dziwne teorie na podstawie oczywiście tego co widział. Np.: UPA powstała w 1941 roku(!), Ukraińcy już od czasów Piastów byli gnębieni przez Panów Polskich. Pierwszym państwem ukraińskim była Sicz Zaporoska...

Było parę innych "kwiatków" ale naprawdę nie miałem siły do ich zapamiętania.

Tak wygląda edukacja przeciętnego Polaka w tym temacie.

 

KOMENTARZE

 • Wypowiadają wojnę albo dopominają się o kolejną transze finansowania z Polski
  a na poważnie:

  - do tej pory żadnego ruskiego agenta nie udało się im złapać ( cos na podobieńtwo potwora z Loch Ness )

  - pochody ku czci SS galizien to tez Putin?
  - zakaz wjazdu dla prezydenta Chomy ( skądinąd chyba Ukraińca ) to też Putin?
  - pomniki banderze putin stawia?

  itd. itd.

  szkoda słów na naszych pisowskich bęcwałów

  za artykuł 5*

  pozdr
 • @MacGregor 16:19:21
  To pewnie i to robota Putina .http://s.redefine.pl/dcs/o2/redefine/cp/nh/nh4d2m2cub86csjqjtfw2pwz35tkijie.jpg
 • Oglądałem wczoraj program, w którym
  jeden z ukraińskich komentatorów powiedział, że w miastach, miasteczkach, wsiach, na zadupiach ( a jest to większość na Ukrainie) ludzie wierzą w propagandę upaińskich mediów, że wszystkiemu winna jest Rosja i Putin.
  W ten sposób władze chcą usprawiedliwić postępującą nędzę, jaką zafundowali "majdanowcy" ludności ukraińskiej.

  https://pp.userapi.com/c837722/v837722298/283db/e2Jsx_lXOlk.jpg
 • @MacGregor 16:19:21
  Sąd w Londynie nakazał Ukrainie zwrócić pożyczkę 3 mld. dolarów wraz z odsetkami Rosji a MFW nadal nie przyznał Ukrainie następnej transzy w kwocie 1 mld. dolarów.
  Ciekawe jest, jakie z kolei UPAina wymyśli "rosyjskie prowokacje"?
 • To tytułem mojego komentarza do dzisiejszych wydarzeń
  Zaproście jeszcze Gudrun Himmler

  http://kresywekrwi.blogspot.com/2017/03/zaproscie-jeszcze-gudrun-himmler.html
 • @Repsol 18:28:45
  Ukraińska Polonia w końcu się zbuntowała. Zamknięto trasę Lwów Warszawa w proteście przeciwko bierności polskich władz przeciwko bezprawiu jakie dotyka obywateli Krainy polskiej narodowości. Protestujący mieli transparenty „To nasza ziemia”, „Nie niszczyć naszych pomników”, „Wołyń w sercach”. Doszło do starć z banderowcami!
  Jestem za zakręceniem źródełka z Polską kasą dla ukrów i za wywaleniem tych co smrodzą w Polsce .Według władz ukraińskich czyli SBU mityng „to część operacji informacyjnej Rosji”..No tak wszystko tłumaczą ingerencją Rosji bo banderowcy już nie mają na kogo zwalać winy za swoje nieudacznictwo.…https://kodluch.wordpress.com/.../29-03-2017-syria-545.../
 • Blokada drogi to raczej prowokacja SBU
  Co do blokady drogi ...
  Czy zablokownie drogi na Ukrainie „przez Polaków” to prowokacja rosyjska? Ejże, to raczej bajeczka dla Polaków. Blokada miała miejsce zaledwie dzień po ostrzelaniu konsulatu RP w Łucku. Więc może nie była to prowokacja rosyjska , ale…prowokacja ukraińska? Czy to podejrzenie jest takie absurdalne? Zobaczmy. Celem tej prowokacji było zasugerowanie, że ostrzelanie konsulatu było dziełem Rosjan albo …Polaków. Tą wersję trzeba było podeprzeć jakimiś namacalnymi dowodami. SBU wpadła więc na pomysł, aby przy pomocy prowokacji zasugerować „właściwy trop”, czyli „protesty Polaków”. Korzyści oczywiste, bowiem Ukraińcy pokazali, że to Polacy na Ukrainie są sterowani przez służby rosyjskie. Korzyści znacznie większe, bowiem za jednym zabiegiem obarczy się winą Rosjan i Polaków. W końcu jedni i drudzy są dla Ukraińców okupantami. Sprytne. Polaczki kolejny raz dały się wydudkać Ukraincom? Niewykluczone. Zastanawiające jest, że …

  -„Uczestnicy blokady nie mówili po polsku” – Polacy nie mówiący po polsku?

  -„napisy na banerach były w łamanej polszczyźnie”- czy Polacy piszą w „łamanej polszczyźnie”?

  - „przyznali się do tego, że zostali wynajęci i zapłacono im za blokadę”- podejrzanie ochoczo się przyznali.

  -W sieci pojawiła się natychmiast „Instrukcja” jako dowód udziału rosyjskich służb…
  https://twitter.com/MJMarszalkowski

  -„na kilka godzin przed blokadą organizatorzy założyli stronę „Polski Lwów” na Facebooku” – „na kilka godzin przed…” sugeruje pośpiech w przygotowaniach. Ponadto, ta strona jest w języku…ukraińskim! Nie: polskim, nie rosyjskim.

  -Hasła: „Wołyń w naszych sercach”, „To też jest nasza ziemia”, „Polacy łączcie się”, „Polacy chcą pokoju”, „Precz ręce od zabytków”. Część haseł była pisana cyrylicą: „Niet Gienocidu Poliakiw”, „Poliaki naszi brati”
  http://natemat.pl/204869,cos-sie-dzieje-za-wschodnia-granica-podszywali-sie-pod-polakow-blokowali-droge-krzyczeli-o-polskim-wolyniu-i-lwowie#
  Zestaw haseł jest „od lasa do Sasa”, bez związku z interesami Polaków na Ukrainie: Także i tu widać pośpiech i przypadkowe połączenie „żądań”

  -Wydaje się, że ten fragment wypowiedzi: „Ukraińskie media nie wykluczają, że za akcjami przy granicy z Polską stoją te same siły, które zaatakowały w środę konsulat RP w Łucku” sugeruje, że SBU próbuje „wkręcić” Polaków na Ukrainie w sprawę ostrzelania Konsulatu (a może także aktów wandalizmu w miejscach pamięci)?

  Podsumowując: „blokada drogi” mogła być pospiesznie przygotowaną przez SBU prowokacją, mającą zasugerować, że za ostrzelaniem konsulatu stoją Polacy na Ukrainie, będący na usługach rosyjskich służb. Zdaje się, że ukraińska SBU szykuje się do większej antypolskiej akcji. Naiwność polskich elit politycznych może okazać się tragiczna dla nas wszystkich.
 • No i wysłano w Mariupolu na potkanie z Banderą pułkownika SBU. Brawo!
  https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-0/p526x296/17634788_1703465853279415_5989545694085213370_n.jpg?oh=72de5832b4dc7373b699376a88de3f94&oe=599AA33C W wybuchu samochodu w Mariupolu zginął pułkownik SBU. Jak zaznacza „112 Ukraina”, zginął pułkownik SBU Aleksander Charaberiusz. Ps..Ukraińcy zaczynają robić zamachy sami na siebie. Wojna to wojna.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930