Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
83 posty 61 komentarzy

Piotr Szelągowski

Piotr Szelągowski - Prawda czym jest? Li tylko oportunistycznym wygrywaniem subiektywizmów nazywanych spojrzeniem obiektywnym, po uprzedniej odpowiedniej obróbce...

Konferencja w Warszawie: 11 marca.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W porze miesięcznicy wołyńskiej spotykamy się w Warszawie na konferencji.

 

Informacja od Prezesa Witolda Listowskiego:

"Zaproszenie do Warszawy: 11 marca 2017 roku o godzinie 12.30. konferencja historyczna dotycząca przeprowadzenia w 1947 roku operacji „Wisła”. Konferencja odbędzie się w budynku „Pasty” w Warszawie przy ulicy Zielnej 39 oraz na VIII Warszawską Miesięcznicę Wołyńską, która odbędzie się 11 marca 2017 roku o godzinie 17-tej na Skwerze Wołyńskim w Warszawie. Kresowianie domagają się uchwalenia przez Sejm Rzeczypospolitej Ustawy potępiającej zbrodnię ludobójstwa dokonanego na Polakach zamieszkałych na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej przez Organizację Ukraińskich Nacjonalistów i tzw. Ukraińską Powstańczą Armię oraz Ustawy o Narodowym Dniu Pamięci Ofiar ukraińskiego ludobójstwa. Oto program konferencji w 70-rocznicę Operacji "Wisła", która zakończyła ukraińskie ludobójstwo dokonane na Polakach w latach 1939-1947.

dr Lucyna Kulińska - Kraków „Stan zagrożenia ludności polskiej ze strony band OUN- UPA w latach 1944-1947 w świetle dokumentów Ministerstwa Administracji Publicznej”.

prof. Czesław Partacz - Koszalin „Operacja "Wisła", a Polska Racja Stanu” dr Andrzej Zapałowski (Uniwersytet Rzeszowski) „Ukraińska narracja w sprawie Operacji ‘Wisła’”.

dr Bogusław Kuźniar (Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Przemyślu) „Operacja ‘Wisła’ jako realizacja naturalnego prawa RP do obrony swojego terytorium i ludności”.

Artur Brożyniak (IPN Rzeszów) „Działania Przemyskiego Kurenia UPA w okresie operacji”. Piotr Szelągowski Film: „Zapomnij o Kresach”

Po tej konferencji Kresowianie zapraszają wszystkich chętnych, a szczególnie młodzież i Warszawiaków na godzinę 17.00 na VIII Miesięcznica Wołyńska na Skwerze Wołyńskim w Warszawie. Miesięcznice odbywają się każdego 11-tego dnia miesiąca w centralnych punktach Warszawy.

Miesięcznice Wołyńskie są inicjatywą ponad środowiskową i ponad partyjną łączącą wszystkie środowiska kresowe i patriotyczne, którym droga jest pamięć ofiar ukraińskiego ludobójstwa.

Witold Listowski Prezes"

Przypominam informacje o projekcie ustawy (z zeszłego roku w kontekście wizyty księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego):

Ustawa 11 lipca –  ks Isakowicz w Swarzędzu o projekcie i o spotkaniach w Wielkopolsce: bezprzesady.com/aktualnosci/ustawa-11-lipca-ks-isakowicz-w-swarzedzu-o-projekcie

 

W sejmie RP (stream sejmowy) W sejmie i pod sejmem 7-go lipca: bezprzesady.com/aktualnosci/w-sejmie-i-pod-sejmem-7-go-lipca

Ustawa musi zostać uchwalona, to musimy uświadomić Polakom - dla obrony przed zalewem nacjonalistów z Ukrainy.

 (foto: koszulka rocznicowa - projekt ustawy upamiętniającej 11 lipca 1943 rok)

 

 

Źródło:niepoprawni.pl/blog/piotr-szelagowski/konferencja-11-marca-walczymy-o-ustawe-do-konca

 

Piotr Szelągowski

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930