Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
83 posty 61 komentarzy

Piotr Szelągowski

Piotr Szelągowski - Prawda czym jest? Li tylko oportunistycznym wygrywaniem subiektywizmów nazywanych spojrzeniem obiektywnym, po uprzedniej odpowiedniej obróbce...

Konferencja o: „Polskich Obozach Koncentracyjnych” – Prawda.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W ostatnich latach często było o tym kłamliwym zwrocie. - CO by nie powiedzieć nowa władza zmienia zupełnie politykę w tej sprawie; będzie walka - nie będzie przemilczania.

Wczoraj w Poznaniu miała miejsce konferencja dotycząca "Polskich Obozów Koncentracyjnych" -określenia, które kłamliwie próbuje zrzucić odpowiedzialność, zrelatywizować fakty historyczne, nagiąć do celów socjotechnicznych, uczynić nieprawdziwego współodpowiedzialnego z naszego narodu.

Obecny rząd podjął wyzwanie i rozpoczął walkę z tym szerzącym się kłamstwem. Poznański poseł Szymon Szynkowski vel Sęk jako przewodniczący Polsko-Niemieckiej Grupy Parlamentarnej nawołuje do prawdy historycznej - również i po drugiej stronie.

A więc posłowie niemieccy powinni wziąć czynny udział w demaskowaniu kłamstwa. Takie postępowanie ma szansę zbudowania mostu ponad interesami narodowymi - wygra prawda.

 

Tym samym wygra człowieczeństwo.

W tym kontekście poruszyłem na konferencji problem z przed paru lat - i brak reakcji ze strony polskich służb konsularnych - przypominam; komunikowałem się z ambasadą Polską w Niemczech i Niemiecką w Polsce w związku z wykryciem użycia kłamliwego zwrotu przez dziennikarkę niemiecką.

Ze strony polskiej był całkowity brak reakcji (całość opisana na: Znów Polskie obozy koncentracyjne – tym razem słowa padają na niemieckiej stronie internetowej.).

Co naprawdę cieszy to zwrot potwierdzony przez Pana posła w tego typu zachowaniach i zobowiązanie do zdyscyplinowania korpusu dyplomatycznego poza granicami Polski.

To naprawdę dobra zmiana.

Wcześniejsze działania - a raczej ich brak powodowały obniżenie rangi Polski - jeżeli nie potrafimy zadbać o swoje własne dobre imię, to przekłada się to na wszystko inne, również i traktowanie naszych obywateli poza granicami kraju. Brak szacunku innych, czy w skrajnych przykładach ironiczne ataki, czy wręcz czynienie sobie pośmiewiska z nas i naszego kraju.

Te straty są teraz mozolnie odbudowywane. PR zagraniczny to też ważna część polityki międzynarodowej. Poprzednie ekipy z rozdania PO zupełnie nie dbały o ten aspekt. Dokładniej: udawały że dbają, w efekcie jednak niewiele czyniły.

https://youtu.be/l3W2atJZkro

Żadna ekipa polityczna nie jest w stanie ustrzec się błędów - jednak jeżeli nie ma się szacunku do swoich korzeni, narodu, etosu - samego siebie, to tak jakby się odrzucało swoje pochodzenie i swój kraj. Jest takie przysłowie o gnieździe - i to właśnie był działania na takim poziomie.

Cieszę się niezwykle że się to zmienia, co potwierdzono na tej konferencji. Wspomniano też o bardzo ważnym aspekcie - każdy z nas jest swoistego rodzaju strażnikiem dobrego imienia i powinien przynajmniej w momencie wykrycia tego typu nadużyć (tak jak to było w moim przypadku) poinformować odpowiednie urzędy, w tym przypadku napisać chociażby maila informacyjnego na jedną ze stron:

www.jakbylonaprawde.pl

www.whatwasthetruth.eu

www.wiewareswirklich.eu

KOMENTARZE

  • To celowe szkalowanie Polaków przez mafie żydów !
    Powiedzieli żydzi jak nie zapłacimy haraczu [ 60-100 mld dol. ] to będą nas szkalować ! i robią to na całym świecie poprzez swoje mass-media !
    !
    Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach ! żydostwo jest bezkarne bo nie ma Wolnej Polski !

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930