Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
83 posty 61 komentarzy

Piotr Szelągowski

Piotr Szelągowski - Prawda czym jest? Li tylko oportunistycznym wygrywaniem subiektywizmów nazywanych spojrzeniem obiektywnym, po uprzedniej odpowiedniej obróbce...

O Ludobójstwie OUN-UPA w Chodzieży.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Cztery spotkania jednego dnia. Szok i smutek w oczach słuchających. Odkrycie nieznanej - nadal zamiatanej pod dywan okrutnej Prawdy o zbrodni.

Zamiatanej w imię bliżej nie określonych celów politycznych i "potrzeb" politycznych wyimaginowanej walki z Rosją. Jeżeli z rosyjskimi nacjonalistami chcemy walczyć, to dlaczego zapominamy o o wiele okrutniejszych nacjonalistach ukraińskich? Swoistego rodzaju zakłamanie rządzących, wmawiających nam ze dżuma jest gorsza niż cholera? A może jednak obie te choroby są równie niebezpieczne i stanowią takie samo zagrożenie? Warto się nad tym problemem uczciwie pochylić i go rozumowo przeanalizować. Historię na Ukrainie pisze się na nowo - przykładem są okładki książek na fotografii powyżej...

dzienniknowy.pl Spotkanie 13.01.2016 Chodzież

Czy można uważać, że Ukraina uznając Banderę i UPA postawiła się poza nawiasem moralno-etycznym całej Europy? Uznając zbrodniarzy, kolaborantów i współpracowników Hitlera przekreśl;iła swoje aspiracje do cywilizowanej części Europy? Jedna z opowieści wizytującego swego czasu mojego kolegi z biznesmenem niemieckim, wskazuje że nawet Niemcy odnoszą się szczególnie ostrożnie do tegoc o się tam dzieje. Przebywając w hotelu w jednej z miejscowości zachodniej Ukrainy ów biznesmen zaobserwował marsz nacjonalistów ubranych w mundury SS. Był tym tak zszokowany że postanowił z kolega natychmiast opuścić Ukrainę (prawdopodobnie nawet nie zrealizowali celu swojej wizyty). Z opowieści kolegi wynika jednoznacznie, że Niemiec ów był wysoce zbulwersowany, tym co zaobserwował wtedy na Ukrainie. Ukraina godząc się na tą gloryfikację wpisuje się ponadto w obraz państwa nacjonalistycznego, przesiąkniętego tradycjami nazistowskimi - co jest wodą na młyn putinowskiej polityki. To że UE, rządy i państwa Europy tego nie umieją dostrzec jest dla mnie niepojęte. Cały harmider mówiący o wspieraniu Ukrainy - TAKIEJ brunatnej Ukrainy - jest nie tylko błędem politycznym ale i taktycznym. Gdyby narzucono Ukrainie wartości europejskie, zgodne z etyką i moralnością: anty-nazistowską, anty-faszystowską i anty-nacjonalistyczną, z postawami anty-szowinistycznymi, odebrano by Putinowi tak naprawdę jedyny oręż jaki ma przeciw Ukrainie - ten oręż który tak skutecznie wykorzystują media rosyjskie strasząc społeczeństwo na każdym kroku faszyzmem i odradzającym się hitleryzmem. Strasząc OUN i UPA. Dlaczego to jest takie skuteczne? Ponieważ na każdym kroku, Rosjanin czy Ukrainiec anty-faszysta wróg nacjonalizmu rodem z III Rzeszy, znajdzie potwierdzenie tych słów. Gdzie wielkie umysły strategiczne Europy? Że tego nie dostrzegają? Tymczasem w Polsce osoby mające w rodzinie UPO-wców zajmują stanowiska publiczne. Zamiast na odwrót idąc wzorem Czechów chociażby, którzy co prawda w stosunku do komunistów zastosowali blokadę urzędów - zakazali im bowiem zajmowania jakichkolwiek publicznych stanowisk...U nas nikt nie myśli o wydźwięku takich działań jak to: Sycz na stanowisku wicemarszałka.

A wydźwięk jest, ponieważ ludzie pamiętają.

Jest też jeszcze spore grono osób, które ciągle się powiększa i które nie da zapomnieć o zbrodni. I zagrożeniu dla całej Europy - zagrożeniu nazizmem. Dzięki inicjatywie Mirka Kowzana Autora "Krzyż na Perczynie" odbył się szereg spotkań o zbrodni Ludobójstwa dokonanej przez bandy OUN-UPA podczas ostatniej wojny światowej na terenach Wołynia i województw II RP (Małopolska Wschodnia) tzw. Kresach Wschodnich. Spotkania miały miejsce w Chodzieży.


Ze spotkania (adres youtube: https://youtu.be/rXCmaLCNegk):

 

 

 


Chodzież 2 Chodzież Chodzież 3 Chodzież 4 Chodzież 5 Chodzież 6 Chodzież 7 Chodzież 9 Chodzież przed ostatnim spotkaniem Chodzież 10 Chodzież 11 Chodzież szkoła W Chodzieży o Kresach Chodzież o ludobojstwie


Linki: Wołyń PiS i prawda historyczna… BezPrzesady.com: Chodzież i Ludobójstwo na Kresach.

KOMENTARZE

 • @banaco 11:44:27
  gdzie sie pan spotkal? jakies xrodlo
 • @DelfInn 12:11:59
  Z tego co wiemy, to Polacy na Wschodzie (w ogóle) mają poważne problemy z repatriacją. Więc skoro Polacy mają takie problemy, to kto z Ukrainy ma w tej materii aż takie przywileje, skoro jest już tutaj ok 1mln Ukraińców, którzy potem fotografują się z banderowskimi flagami?
 • A tak a porpos, kiedy w końcu ludzie przestaną....
  firmować swoje działania, tą zdegradowaną już solidarnościową czcionką? Symbolem Solidarności, która otwarła tą całą puszkę Pandory w wyniku czego Polska popadła w niewolę z milionami ofiar, rozkradzionym majątkiem narodowym i wielomilionowej emigracji za chlebem.
  Kiedy w końcu ludzie przestaną hołubić tą wielką zdradę?!
 • @Piotr Szelągowski
  Pamiętamy.Pozdrawiam . :https://www.youtube.com/watch?v=aZmJs1jfdYk Ps . https://www.youtube.com/watch?v=OxSfnrh1l8Y
 • @Repsol 21:25:11
  Dzięki - cenne. Proszę o kontakt na maila.
  Pozdrawiam.
 • @banaco 11:44:27
  Źródła? Skąd te informacje?
  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930